Okruh Františka Bartoše 7. a 8. července

Okruh Františka Bartoše v Radvanicích se 7. a 8. července stane dějištěm mezinárodních závodů silničních motocyklů a sajdkárů. Akce nese jméno ostravského jezdce, jednoho z předních silničních motocyklových závodníků 50. a 60. let, šestinásobného vítěze Velké ceny v Brně. Záštitu převzal náměstek primátora pro dopravu, partnerem je město Ostrava, které na akci přispělo částkou 450 tis. Kč.

Pořadatelé z RABA Motosport Radvanice slibují zajímavou podívanou na 3,5 km dlouhé trati s 16 zatáčkami (vede ul. Radvanickou, Pikartskou a Trnkoveckou, start a cíl je na ul. Pastrňákově). Představí se 187 jezdců na motocyklech v kubaturách do 125, 250, 600 a 800 ccm, uvidíme sajdkáry do 1 000 ccm a historické motocykly třídy Klasik vyrobené do roku 1972. Po loňské premiérové účasti jezdců z Anglie a Belgie se do Ostravy chystají závodníci z Finska, Francie, Portugalska a Švýcarska. Na startu budou reprezentanti 11 evropských zemí.

V sobotu 7. 7. (10-18.30) se konají tréninkové jízdy, hlavní závody se rozjedou v neděli 8. 7. (10-16.30). Pro diváky jsou na okruhu připraveny bezbariérové bezpečné prostory. Zpestřením programu (neděle od 9) budou jízdy závodních monopostů, veteránů ze sbírek muzea Tatra aj. Děti si své vlohy vyzkoušejí v dopravně bezpečnostní soutěži.

Diváci mohou k příjezdu na okruh v Radvanicích využít linek MHD č. 22, 23 (v sobotu a neděli po změněné trase), 28, 29, 30, 38. Podrobné informace jsou uvedeny na stránkách pořadatele závodu.

Zdroj: ostrava.cz