Do Ostravy míří letečtí giganti

Do Ostravy míří letečtí giganti

V úterý večer byl definitivně potvrzen přílet legendárního strategického bombardéru B-52 Stratofortress amerického letectva, který po 3 letech opět zavítá na akci Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Účast B-52 je na podobných evropských akcích i v tomto roce výjimečná. Jeho rozměry, s úctyhodným rozpětím křídel 56,4 metry, budou na statické ploše víkendové show na Letišti Leoše Janáčka Ostrava k nepřehlédnutí.

V tomto roce bude „padesátdvojce“ sekundovat McDonnell Douglas C-17 Globemaster III švédského letectva, třetí největší dopravní sériové letadlo na světě s rozpětím 51,8 m, které už do Ostravy zavítalo v minulosti. Trojici největších exponátů doplňuje, v české premiéře, unikátní tankovací McDonnell Douglas KDC-10 švédského letectva s rozpětím 50,4 m. Ale, i další vystavená letadla svými rozměry dovedou zaujmout: tankovací Boeing KC-135 Stratotanker amerického letectva s rozpětím 41,5 m a několik dopravních Lockheed C-130 Hercules se solidními 40,4 m rozpětí křídel. Herkules je považován za nejdůležitější současný dopravní letoun na světě. Přes 40 jeho variant slouží v přibližně šedesáti zemích světa. Ale tím výčet „velké“ letecké techniky nekončí, k vidění bude i dopravní C-27 Spartan nebo C-160 Transall a další, menší dopravní letadla.

Související záznamy

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.