Důl Michal

Důl Michal

Důl Michal, jehož historie sahá do roku 1843, představuje mimořádně hodnotný autentický průmyslový areál po stránce stavební i technické. Za dobu své existence prošel důl mnoha úpravami. Zásadní vliv na jeho podobu měla přestavba dokončená v roce 1915.

První elektrické těžní stroje, kompresory a rotační měniče tu byly provozovány od roku 1912. Budovy dolu jsou zachovány v téměř autentické podobě přelomu 19. a 20. století, proto byl celý areál v roce 1995 prohlášen národní kulturní památkou. Dnes slouží jako muzeum.

Prohlídková trasa umožňuje procházet stejnou cestou, jakou každodenně absolvovali horníci při nástupu do práce. Zahrnuje řetízkové šatny, koupelny, cechovnu, dispečink a především strojovnu s původním unikátním strojním vybavením, které fungovalo až do roku 1993, kdy byl na šachtě zcela ukončen provoz. Nearanžovaná expozice má tak charakter „posledního pracovního dne“.

Některé z prostor muzea slouží i jiným druhům přechodných výstav, často i umělců ze zahraničí.

Zdroj: ostrava.cz, czechtourism.com

Fotogalerie


Kontaktní informace


Důl Michal
Nám. Čs. armády 95, 715 00 Ostrava - Michálkovice

Tel.: (+420)  596 231 160
Email: dulmichal@ostrava.npu.cz
Web: http://www.dul-michal.cz

Související záznamy

OSTRAVA

OSTRAVA

Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou třetím největším městem republiky a třetím v pořadí podle počtu obyvatel. Má výhodnou strategickou polohu -...

Více informací »

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.