Galerie výtvarného umění

Galerie výtvarného umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě patří k předním sbírkotvorným institucím v rámci celé České republiky. Byla založena v roce 1952 jako krajská galerie navazující na tradice Spolku Domu umění.

Budova Domu umění z roku 1926, v níž dnes galerie sídlí, patří ke skvostům ostravské moderní architektury. Nabízí výjimečné prostředí pro prezentaci výtvarného umění, jak bohatých galerijních sbírek, tak časových výstav věnujících se zejména umění od 19. století po současnost. Duchovním otcem výstavby Domu umění se stal ostravský stavitel František Jureček, který zároveň spolku věnoval podstatnou část své sbírky výtvarného umění.

Kontaktní informace

Galerie výtvarného umění
Adresa: Jurečkova 9, 702 00 Ostrava 1
Telefon: +420 596 115 425
Web: www.gvuo.cz

Související záznamy

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.