Kapacita parkovacích míst byla u ostravské ZOO překročena desetinásobně

Kapacita parkovacích míst byla u ostravské ZOO překročena desetinásobně

Perný víkend mají za sebou strážníci, kteří se podíleli na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v lokalitě ostravské ZOO.

Zejména o víkendu je tato oblast zatížena velkým množstvím parkujících vozidel. Dle slov vedoucího oblasti Slezská Ostrava, byla kapacita parkovacích míst v neděli 22. května 2016 překročena hned desetinásobně.

Odhadem tak bylo v přilehlém okolí zaparkováno na 3 tisíce motorových vozidel. Nadpoloviční většinu pak tvořily automobily se zahraniční registrační značkou.

Strážníci ve zmíněné oblasti aktivně usměrňovali provoz a doporučovali návštěvníkům vzdálenější místa k parkování. Hlavní snahou však bylo zachování průjezdnosti komunikací, a to zejména pro vozidla integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Bc. Michal Maršo, MP Ostrava

Související záznamy

Doporučujeme

 

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás! Výroba vestavěných skříní na míru Ostrava.

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.