Od 1. října dochází ke změnám u SMS jízdenek

DSC_0274Od 1. října dochází ke změnám u SMS jízdenek v ostravské MHD. Mění se způsob nákupu SMS jízdenek, přibude možnost nákupu „prozvoněním“ a sortiment SMS jízdenek se rozšíří o 24 hodinové jízdenky. Novinky mají přilákat více cestujících, kteří zvolí tuto formu k nákupu jízdního dokladu. 

Dopravní podnik Ostrava a.s. od 1. října 2013 nabídne nově ke stávajícím obyčejným a zlevněným 70 minutovým SMS jízdenkám také 24 hodinové SMS jízdenky v obou cenových provedeních - obyčejné i zlevněné. Další novinkou je možnost nákupu SMS jízdenky tzv. prozvoněním, tedy zavoláním na konkrétní číslo s reakcí systému ve formě zaslání SMS jízdenky.

Systém nákupu SMS jízdenek pomocí odeslání SMS zprávy spočívá v odeslání SMS zprávy DPO70, resp. DPO70Z pro obyčejné a zlevněné 70 minutové jízdenky nebo DPO24, resp. DPO24Z pro obyčejné a zlevněné 24 hodinové jízdenky na nové číslo902 30. Všechny SMS jízdenky mají platnost pouze ve spojích Dopravního podniku Ostrava a 24 hodinové jízdenky navíc jen v tarifní oblasti MĚSTO OSTRAVA.

Kromě stávající možnosti nákupu SMS jízdenky pomocí SMS zprávy budou mít cestující od 1. října 2013 možnost zakoupit SMS jízdenku také PROZVONĚNÍM. Pro tuto službu je potřeba se zaregistrovat, a to prozvoněním čísla 910 301 010 a následně po vyzvání příchozí SMS zprávy odesláním registrační SMS ve tvaru ANO DPOREG na číslo 902 30. Po této registraci bude cestujícím umožněno objednávat SMS jízdenky pouhým prozvoněním na telefonní číslo, které náleží k danému typu jízdenky. Systém automaticky volání ukončí a standardně přibližně do 2 minut dotyčný obdrží objednanou SMS jízdenku s vymezenou dobou její platnosti.

Zdroj: dpo.cz

Související záznamy

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.