Ostravar připravuje první hospodu s názvem Ostravarna

Ostravar připravuje první hospodu s názvem Ostravarna

Pivovar Ostravar v těchto týdnech finišuje s přípravou první hospody s názvem Ostravarna, která by měla být otevřena začátkem dubna letošního roku v nejlidnatější lokalitě Ostrava Jih. Po uzavření partnerství s největší halou na Moravě, která od letošního roku nese název Ostravar Aréna, je projekt gastronomického konceptu Ostravarna další novinkou z dílny ostravského pivovaru.

„Ostravar je na českém pivním trhu výjimečný hned v několika ohledech. Je to pivo se silnými místními kořeny a specifickou chutí ušitou na míru chuťovým buňkám obyvatel z regionu. Naše pivo navíc stále vaříme podle původní receptury v otevřených kádích spilky, aby tak získalo bohatší chuť a vůni. A v neposlední řadě stojí za zmínku, že většinu Ostravaru konzumenti vypijí v točené podobě v restauracích a hospodách.“ vysvětluje manažerka značky Ostravar Zuzana Cieciotková.

Nejen zájem o čepovaný Ostravar přivedl podle Cieciotkové ostravské pivovarníky k myšlence vytvořit zcela nový koncept typické ostravské hospody. Byly to i požadavky zákazníků, které se neustále vyvíjejí a jejichž vnímání standardu se v posledních letech v mnoha směrech výrazně proměnilo.Kromě skvěle ošetřeného tankového piva Ostravar nabídne koncept Ostravarna svým návštěvníkům jednoduchou a kvalitní gastronomii a jednotný, stylový interiér. To, že pivo a ostravskost zde dominuje, bude patrné na první pohled. Ale nechte se překvapit,“ dodává Cieciotková.

Na vývoji nového konceptu začal ostravský pivovar pracovat na podzim roku 2014. Při vývoji využil projekční tým bohatých zkušeností kolegů ze skupiny Pivovary Staropramen, která provozuje úspěšnou síť franšízových restaurací Potrefená husa.

 „Na Ostravarně jsme s kolegy pracovali více než rok. V momentě, kdy byl koncept připraven, jsme oslovili majitele a provozovatele vybraných hospod v Ostravě s žádostí o spolupráci při realizaci. Nyní jsme ve fázi, kdy finišujeme s přípravou otevření první pilotní Ostravarny,“ prozradil Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen a dodal, že by první Ostravarna měla být otevřená nejpozději v průběhu měsíce dubna.

„Jakmile budeme mít vše hotovo, naši novou Ostravanu představíme v celé její kráse a pozveme Ostraváky na slavnostní otevření,“ uzavřela Zuzana Cieciotková.

Zdroj: ostravar.cz

Související záznamy

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.