Řidička srazila v Ostravě 80 letého cyklistu, ten na místě podlehl zraněním

Řidička srazila v Ostravě 80 letého cyklistu, ten na místě podlehl zraněním

Dne 24. 3. 2016 kolem 15 hodiny došlo v Ostravě, na ulici Plzeňská, zhruba 50 metrů před výjezdem k ulici Ruská, ve směru od křižovatky „U Vodárny“ na Ostravu-Dubinu, k tragické dopravní nehodě. 80letý cyklista utrpěl při střetu s osobním vozem zn. Škoda Octavia, řízeném 30letou řidičkou, vážná poranění hlavy. Zraněním senior na místě podlehl. Muž při jízdě na kole neužil cyklistickou přilbu.

Orientační dechová zkouška řidičky byla negativní, žena nebyla ovlivněna alkoholem. Policisté na místě provedli fotografickou i topografickou dokumentaci a k objasnění věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody od jednoho do šesti let. Policejní komisař nařídil soudní pitvu zesnulého.

Žádáme všechny svědky tragické dopravní nehody, aby nám jakékoli informace k věci, sdělili na lince 158. Za pomoc děkujeme.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR

Související záznamy

Doporučujeme

 

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás! Výroba vestavěných skříní na míru Ostrava.

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.