Speciálně vyzdobená tramvaj připomíná letošní 120. výročí provozu MHD na Ostravsku

Celovozová reklama na tramvaji ostravského dopravního podniku upoutává pozornost veřejnosti a připomíná letošní 120. výročí provozu MHD na Ostravsku.

Na celé levé boční straně tramvaje je vyobrazena souprava historických tramvají a v provozu navozuje dojem jízdy skutečných starých tramvají. Pravá boční strana tramvaje je vyzdobena dobovými fotografiemi s motivy ostravské MHD v různých historických časových obdobích. Tramvaj je také pozvánkou na oslavy výročí, které se uskuteční v polovině září tohoto roku.

Třiadvacetimetrová nízkopodlažní článková tramvaj Vario LF2 s evidenčním číslem 1402 dostala nový kabát v podobě tematického polepu k 120. výročí provozu městské hromadné dopravy na Ostravsku.

První parní tramvaje na trase z Přívozu do Vítkovic začaly jezdit v roce 1894. Od té doby nastal v oblasti veřejné dopravy prudký a bouřlivý vývoj, který dospěl až do dnešní podoby provozu a služeb poskytovaných ostravským dopravním podnikem. Celovozová reklama na tramvaji je jedním ze způsobů, jak Dopravní podnik Ostrava na své jubileum upozorňuje.

Zdroj: DPO

Související záznamy

Doporučujeme

 

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás! Výroba vestavěných skříní na míru Ostrava.

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.