Zámek Zábřeh Ostrava

Zámek Zábřeh Ostrava

Původně gotická vodní tvrz na řece Odře byla Ctiborem Syrakovským z Pěrkova přestavěna na pohodlnější renesanční zámek. Odtud také název Zábřeh, tj. "za břehem" Odry. V polovině 17.století byl zámek barokizován a přešel pod olomoucké biskupství- stal se sídlem jeho hospodářské správy a pivovaru (první písemná zmínka o vaření piva zde je již z roku 1574!)

Zámek Zábřeh Ostrava s kamennými krby a starožitnostmi. Nikdo přebývající ve staletých zdech zámku nezůstane chladným k jeho zvláštní atmosféře, naplněné osudy našich předků... Každý z pokojů je originálem, jeho název i zařízení odráží vždy jiné téma ze života šlechty. Při každé návštěvě si tak můžete prožít jiný příběh.

Fotogalerie

Kontaktní informace

Zámek Zábřeh Ostrava

U Zámku 42/1, 730 00 Ostrava - Zábřeh
 

 

Související záznamy

Doporučujeme

Malíři pokojů Ostrava - RekoMal. Specializujeme se na profesionální malování interiéru, rekonstrukce bytového jádra, koupelen.

Nábytek na míru Ostrava - RM Stolařství. Potřebujete nábytek na míru? Nenašli jste v obchodech ten správný výrobek. Pak jsme tady právě pro Vás!

Rekonstrukce RekoMal - Specializujeme se na profesionální rekonstrukce bytů, rekonstrukce koupelen Ostrava a renovace domů.

Malíři pokojů Ostrava - Malíři Morava. Specializujeme se na malování pokojů, rekonstrukce Ostrava.

Kominictví Ostrava - Kominictví Papík s 20 letou tradicí.